Superstar – něco mi tu nevoní

Česko hledá SuperStar je česká verze anglického pořadu Pop Idol. Pořad, který jinde láme rekordy sledovanosti a jehož diváci při hlasování pokládají sítě telefonních operátorů, se u nás umístil až na 6. místě žebříčku TOP 20 nejsledovanějších pořadů týdne. Proč?

Protože je dělán stejným způsobem jako Superprogram – neprofesionálně. Po celý týden není v prime time žádné promo ve vysílání. Moderátoři byli během 15ti minutového nedělního přímého přenosu nepřipraveni a snad nervoznější než sami účinkující. Pikantní bylo, když moderátor diváky se vší slávou poslal na webové stránky www.superstar.cz – nemilé je ovšem to, že tyto stránky nemají s pořadem vůbec nic společného.

UPDATE: Pro všechny, kteří v diskuzi pochybovali, tu mám záznam v mp3 této chyby.

Těch chyb by se našlo více, ale toto jsou ty, které mě jako první napadly. Naštěstí pro Novu je pořad zakoupen včetně podrobného manuálu, který větší prostor pro podobná “vylepšení” neskýtá. Možná by stálo za to vypsat soutěž “Nova hledá programového ředitele” – pořady Superprogram a Superstar by už mohly být slušným Superdůvodem.


Kdo vybírá Superstar?

Představte si 3 velké národní mobilní operátory, kterým jeho zákazníci odešlou při hlasování o Superstar během 2 hodin 724 tisíc SMS. Pak si představte telefonní společnost. Tato společnost zpracovávala v minulosti SMS zprávy v IQ testu národa, kde přes SMS odeslalo své odpovědi něco kolem 13 tisíc lidí. Mnohým z těch 13ti tisích lidí nepřišly zpracované výsledky dodnes.
A teď si představte, že na tuto telefonní společnost pošlete oněch 724 tisíc SMS…

Tušíte, na co narážím?

PS: Máte taky pocit, že vizážistky (kostymérky, stylistky nebojaxejimvšemříká) udělaly z některých celkem slušně vypadajících soutěžících úplné příšery?

No comments yet

 1. Od minulého týdne, kdy se Superstar vysílá naživo se skutečně projevila nervozita a nepřipravenost moderátorů. Ponejvíc Ondřeje Brzobohatého. I tak bych se ho rád zastal. Odkazoval na webové stránky http://www.superstar.nova.cz. Tím jsem si jist.

 2. No konečně to řekl někdo “nahlas” a jen nepapouškuje velká média, jak je to sqělý. Větší příprava moderátorů by neškodila.

 3. Komentoval jsem to tu minulý týden a nedá mi to ni dnes. … Ano, Sámer je milý, sympatický, bezprostřední, trochu exotický. Ale opravdu je to Pan zpěvák s velkým P? Asi ne, že? 48% je jistě přesvědčivý výsledek. Nicméně tentokrát na rozdíl od minule moderátor podotkl, že lze poslat 50 SMS z jednoho mobilu. Pro -náctileté fanynky to byla jistě pohnutka, kterou potřebovaly. To minule nebylo. Také komentáře porotců ihned po vystoupení by podle mě být neměly. Diváci přece nepotřebují radit, ne? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale v porovnání s oběma postupujícími z minulého týdne Sámer neobstojí. A to máme před sebou třetí skupinu, která je vskutku nabitá. Jeden postupující je opět jasný – Julián. A může na tom pódiu třeba minutu krkat (pardon). Ale začínám se bát, jestli se nakonec prosadí opravdová kvalita – např. moje favoritka od samého začátku Radka Podušková. Takže uvidíme… P.S. Osobu druhého včerejšího postupujícího jsem nepochopil. Ale to nevadí….

 4. Myslím si, že to, jak mluvíte o SUPERSTAR není vůbec hezké. Pořád jen pomlouváte a žádnou zajímavost sem nedáte. Jo, a taky byste sem mohli dát něco víc o Samerovi. Dík PAUČUKA

 5. Koukám, jaký pěkný článeček jsi napsal. Nechceš to ještě rozvést a poslat k nám, náčelníku?

  Maj sa Ty i tvý squaw.

 6. Chytrej chytrej chytrej.Že si to teda nejdeš zkusit sám?Kritizovat umí každej.V něčem máš pravdu .Třeba stěma SMS to nepopírám.Odpověď na mojí odeslanou SMS jsemvlastně dostal až 12 hodin po skončení přímého přenosu a to znamená že jsem hlasoval pro nic za nic.Ale i tak se dá vydělávat.Tu webovou adresu řekl naprosto správně.

 7. Pavel: co rekl spravne? Prd rekl :) http://www.superstar.cz je blbe. Bez k usnimu :) Spletl se a nenapadne na to upozornil ted v nedeli. Mas tady mp3 dukaz, co chces vic? Celej dil? :) Mel sis to nahravat na vide nebo koukat i na druhou cast – na vyhodnoceni :)

 8. Je to jeden z geniálních nápadu, jak na duverivých vydelat prachy. Myslím tím hlasování SMS, manipulace pri “utvárení” si názoru na to, kdo je vlastne dobrej a vytvorení iluze o tom, ze zvolená SuperStar je odrazem hlasu lidu. Takhle romanticky “soubyznys” nefunguje. Ale tak je to vlastne ve vsem, tak co.

 9. Jo jasně,s těma webovejma stránkama souhlasim,ale že by se projevovala nervozita u moderátorů tak to je hovadina.

 10. Nepátrejte,stejně se nedozvíte všechno. Já celou soutěž beru jako celkem prospěšnou, protože už mě nebaví pořád stejné tváře těch, co to mají buď vyzpívané, nebo se nějakým způsobem do branže přes někoho dostali a žádné mrazení při jejichzpěvu nemám. Ale zcela jistě v tajných propozicích soutěže je, aby se “vytěžilo” co se dá. To se týká zejména kuriozit, jejichž nesoudnost o vlastních schopnostech je bezmezná a právě ti se přičinili o pobavení národa největší měrou – viz Dajdou. Zatím se ale nikdo nezeptal, jak tito exoti prošli sítem předporoty, aby mohli předstoupit před paní Osvaldovou a pány Soukupa, Hejmu a Hermana. Zajisté se tak stalo za vydatného přispění lidí tímto pověřených,neboť hledání i takových “talentů” je nepochybně součástí strategie SUPERSTAR. Patří k lidské povaze, že se rádi zasmějeme bližnímu svému, jestliže se vymyká průměrnému standardu, ale jsem si jistá, že hlavní aktéři absolutně netušili, jakými objekty zábavy se stanou. Ale nepochybuji, že každý účastník SUPERSTAR podepsal takovou smlouvu, která opakované využití jejich “výkonu” z právního hlediska umožňovala. Ale je fakt, že to je riziko podnikání.

 11. To se mi fakt libí, jak se vždy najdou takový blbečci, kteří neumí nic jiného než kritizovat. To jde vidět jaké mají IQ, když se dokáží zaobírat takovými blbostmi, jako je přeřek moderátora. Chtěla bych vidět nekterého z těch kritizujících blbečku jak by dokázali moderovat oni. A proto zdar všem takových blbečkům, kteří nesmyslně kritizují.

 12. To Zuzka: A taky teda kdyz uz lezu do TV a chcu moderovat, tak na to mam mit a ne se tam chovat jako idiot:-)) To neni kritika, ale holej fakt……

 13. A nemáte to jedno? Tak se spletl a co? Vy jste se nikdy nepřekly? To jste všichni opravdu tak nekompromisní? A no a co že se na těch esemeskách vydělává? Přece když s tím nesouhlasíte,tak žádné neposílejte a kromě toho, jak to asi měly udělat? Lidi by měly posílat koresponďáky? Trochu zastaralý způsob ne? A taky si myslím, že Sámer to vyhraje, protože má vše, co má správný zpěvák mít a že je možná trochu namyšlený? No a co, kdo není? Takže lidi, podívejte se prvně na sebe, než začnete nekompromisně kritizovat…Žaneta

 14. To je teda zase jednou stranka. Vetsinou teda nekritizuju, ale po tom, co jsem si zrovna precetl tuhle stranku o nicem, povazuju to za ztratu casu. Celou dobu tu resite jenom jednu pitomost a to, ze se moderator prerekl …..woooow 8-) ….tak o tom udelame jeste nekolik stranek ne?!! Jako ma ta slecna Dajdou, co jeste nespadla na zem ;-) A co se tyce SMS, at klidne vydelavaj, kdo ty zpravy musi nutne poslat, at je posle – kazdyho vec. Takhle se proste vydelava, podivujete se tu nad naprosto beznou veci…

 15. Jo, je pravda, že se Ondra “sekl” s tou inetovou adresou, ale myslím si, že nemusí každý hned nadávat na nepřipravenost moderátorů… Zatím je to jediná stránka, kde se dohadujete kvůli absolutní blbosti – wow, spletl adresu…to je toho! Každej inteligentní člověk přišel na adresu správnou, tak o co jde? No a jestli vy (co máte pořád blbé kidy) jste ne to nepřišli, tak tady je: http://www.superstar.nova.cz ! A už prosím skončete s těmi svými připomínkami – jsou to nesmyslné kraviny!!! A to mluvím jak o vizážistech,tak o moderátorech…

 16. Fakt si myslim,že pár lidí v TOP 10(teď už jenom 9)nemá co dělat!!!!Asi nás bude víc,koho napadne JULIAN!!!Pro někoho to může bejt sympaťák,ale ruku na srdce-on prostě na to nemá!!Vemte si ten trapas,kdyby vyhrál(což doufám,že se nestane) a my ho měli představit v zahraničí-tak bysme na omluvu řekli-vždyť je to sympaťák a zas tak falešný to neměl!?:))))))))To by se zas jednou ČR za hranicema předvedla!!!!Moje typy do pětice–Martina B.,Sámer I.,Aneta L.,Tomáš S.,(Zlatuška)TAKŽE JE TO NA NÁS!!!!Janiese:)

 17. Po přečtení vašich komentářů přemýšlím, jestli jste normální???!!! Vaše starosti bych chtěla jednou mít. Až na tom pódiu před tolikati lidmi předvedete to co ti moderátoři nebo soutěžící, teprve potom máte právo kritizovat. Sledovat přímý přenos z televize dokáže každý …

 18. Je to tak,splel se,ale bože,kdo se nesplete?A je pravda,že je Ondra trošku nervózní,a občas neví jak zareagovat,ale myslim že je to úplně normální,protože ještě nemá s moderováním moc velké zkušenosti.Jo,a můj favorit je Sámer:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *