Syslog.eu

System log of the Unix and other worlds

By

Superstar – něco mi tu nevoní

Flattr this!

Česko hledá SuperStar je česká verze anglického pořadu Pop Idol. Pořad, který jinde láme rekordy sledovanosti a jehož diváci při hlasování pokládají sítě telefonních operátorů, se u nás umístil až na 6. místě žebříčku TOP 20 nejsledovanějších pořadů týdne. Proč?

Protože je dělán stejným způsobem jako Superprogram – neprofesionálně. Po celý týden není v prime time žádné promo ve vysílání. Moderátoři byli během 15ti minutového nedělního přímého přenosu nepřipraveni a snad nervoznější než sami účinkující. Pikantní bylo, když moderátor diváky se vší slávou poslal na webové stránky www.superstar.cz – nemilé je ovšem to, že tyto stránky nemají s pořadem vůbec nic společného.

UPDATE: Pro všechny, kteří v diskuzi pochybovali, tu mám záznam v mp3 této chyby.

Těch chyb by se našlo více, ale toto jsou ty, které mě jako první napadly. Naštěstí pro Novu je pořad zakoupen včetně podrobného manuálu, který větší prostor pro podobná “vylepšení” neskýtá. Možná by stálo za to vypsat soutěž “Nova hledá programového ředitele” – pořady Superprogram a Superstar by už mohly být slušným Superdůvodem.


Kdo vybírá Superstar?

Představte si 3 velké národní mobilní operátory, kterým jeho zákazníci odešlou při hlasování o Superstar během 2 hodin 724 tisíc SMS. Pak si představte telefonní společnost. Tato společnost zpracovávala v minulosti SMS zprávy v IQ testu národa, kde přes SMS odeslalo své odpovědi něco kolem 13 tisíc lidí. Mnohým z těch 13ti tisích lidí nepřišly zpracované výsledky dodnes.
A teď si představte, že na tuto telefonní společnost pošlete oněch 724 tisíc SMS…

Tušíte, na co narážím?

PS: Máte taky pocit, že vizážistky (kostymérky, stylistky nebojaxejimvšemříká) udělaly z některých celkem slušně vypadajících soutěžících úplné příšery?

0 Responses to Superstar – něco mi tu nevoní

 1. vašek says:

  Od minulého týdne, kdy se Superstar vysílá naživo se skutečně projevila nervozita a nepřipravenost moderátorů. Ponejvíc Ondřeje Brzobohatého. I tak bych se ho rád zastal. Odkazoval na webové stránky http://www.superstar.nova.cz. Tím jsem si jist.

 2. Petr says:

  No konečně to řekl někdo “nahlas” a jen nepapouškuje velká média, jak je to sqělý. Větší příprava moderátorů by neškodila.

 3. Sniff says:

  Vašek: Ještě včera bych za to dal krk, že řekl http://www.superstar.cz, ale teď jsi mě znejistěl. Jdu shánět nějaký záznam, abych se mohl omluvit :-))

 4. Pedro says:

  Komentoval jsem to tu minulý týden a nedá mi to ni dnes. … Ano, Sámer je milý, sympatický, bezprostřední, trochu exotický. Ale opravdu je to Pan zpěvák s velkým P? Asi ne, že? 48% je jistě přesvědčivý výsledek. Nicméně tentokrát na rozdíl od minule moderátor podotkl, že lze poslat 50 SMS z jednoho mobilu. Pro -náctileté fanynky to byla jistě pohnutka, kterou potřebovaly. To minule nebylo. Také komentáře porotců ihned po vystoupení by podle mě být neměly. Diváci přece nepotřebují radit, ne? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale v porovnání s oběma postupujícími z minulého týdne Sámer neobstojí. A to máme před sebou třetí skupinu, která je vskutku nabitá. Jeden postupující je opět jasný – Julián. A může na tom pódiu třeba minutu krkat (pardon). Ale začínám se bát, jestli se nakonec prosadí opravdová kvalita – např. moje favoritka od samého začátku Radka Podušková. Takže uvidíme… P.S. Osobu druhého včerejšího postupujícího jsem nepochopil. Ale to nevadí….

 5. Jerry says:

  Odkazoval na http://www.superstar.nova.cz. Slysel jsem to jasne a zretelne:-)

  Jinak tohle byla o dost slabsi skupina nez ta prvni a Samer to mel v podstate jasne. Nekteri podle me nepatrili ani do te 40tky.

  No, zatim u me stale vede Aneta:-)

 6. cernovlaska says:

  Ano, rikal tam nekolikrat spravnou adresu, ale až úplně na konci, před závěrem po hlasování to spletl.

 7. vašek says:

  patrně má každý z nás na mysli jiný vstup.

 8. bimbo says:

  No, já jsem si jist, že Brzobohatý řekl adresu webu správně ve všech zmínkách… :-)

 9. Vojta says:

  Těsně před puštěním závěrečné znělky řekl http://www.superstar.cz... Hned jsem se šel na ty stránky mrknout, ale o tý soutěži to skutečně nebylo :-)

 10. Sniff says:

  Děkuji Ti náčelníku, že ses mě zastal.

  Přesně tak, řekl to těsně před koncem.

 11. Paučuka says:

  Myslím si, že to, jak mluvíte o SUPERSTAR není vůbec hezké. Pořád jen pomlouváte a žádnou zajímavost sem nedáte. Jo, a taky byste sem mohli dát něco víc o Samerovi. Dík PAUČUKA

 12. jirka says:

  s těma neschopnýma vizážistama plně souhlasím!

 13. Radim says:

  Máme to nahrané na videu – i-netovou adresu řekl dobře :)

 14. Sniff says:

  Tak a slyšel jsem to ze záznamu. Moderátor se opravdu spletl a uvedl http://www.superstar.cz – řekl to těsně před koncem nedělního přímeho přenosu, tj. po vyhlášení výsledků před závěrečnými titulky.
  HOWK

 15. DANULA says:

  A NENÍ TO JEDNO? KDO NENÍ BLBEJ ,TAK VÍ O CO JDE :-)))

 16. Vojta says:

  Já to říkal pořád, že řekl špatnou adresu… :-)

 17. Lakky says:

  Tak mu to nezáviďte vy jste asi bez chyby ne?

 18. Pepa says:

  Tak se nemá sr.. do něčeho, co nezvládne!

 19. Hawkey says:

  Koukám, jaký pěkný článeček jsi napsal. Nechceš to ještě rozvést a poslat k nám, náčelníku?

  Maj sa Ty i tvý squaw.

 20. martina says:

  souhlasím s váma je to borel .O moderátorů po viyážisty

 21. Pavel says:

  Chytrej chytrej chytrej.Že si to teda nejdeš zkusit sám?Kritizovat umí každej.V něčem máš pravdu .Třeba stěma SMS to nepopírám.Odpověď na mojí odeslanou SMS jsemvlastně dostal až 12 hodin po skončení přímého přenosu a to znamená že jsem hlasoval pro nic za nic.Ale i tak se dá vydělávat.Tu webovou adresu řekl naprosto správně.

 22. cernovlaska says:

  Pavel: co rekl spravne? Prd rekl :) http://www.superstar.cz je blbe. Bez k usnimu :) Spletl se a nenapadne na to upozornil ted v nedeli. Mas tady mp3 dukaz, co chces vic? Celej dil? :) Mel sis to nahravat na vide nebo koukat i na druhou cast – na vyhodnoceni :)

 23. Lucie says:

  Je to jeden z geniálních nápadu, jak na duverivých vydelat prachy. Myslím tím hlasování SMS, manipulace pri “utvárení” si názoru na to, kdo je vlastne dobrej a vytvorení iluze o tom, ze zvolená SuperStar je odrazem hlasu lidu. Takhle romanticky “soubyznys” nefunguje. Ale tak je to vlastne ve vsem, tak co.

 24. Denda says:

  Jo jasně,s těma webovejma stránkama souhlasim,ale že by se projevovala nervozita u moderátorů tak to je hovadina.

 25. Jirka P. says:

  Nervozita? To je slaby slovo, vzdyt kopou co muzou – hlavne Brzobohaty!

 26. DASA says:

  Nepátrejte,stejně se nedozvíte všechno. Já celou soutěž beru jako celkem prospěšnou, protože už mě nebaví pořád stejné tváře těch, co to mají buď vyzpívané, nebo se nějakým způsobem do branže přes někoho dostali a žádné mrazení při jejichzpěvu nemám. Ale zcela jistě v tajných propozicích soutěže je, aby se “vytěžilo” co se dá. To se týká zejména kuriozit, jejichž nesoudnost o vlastních schopnostech je bezmezná a právě ti se přičinili o pobavení národa největší měrou – viz Dajdou. Zatím se ale nikdo nezeptal, jak tito exoti prošli sítem předporoty, aby mohli předstoupit před paní Osvaldovou a pány Soukupa, Hejmu a Hermana. Zajisté se tak stalo za vydatného přispění lidí tímto pověřených,neboť hledání i takových “talentů” je nepochybně součástí strategie SUPERSTAR. Patří k lidské povaze, že se rádi zasmějeme bližnímu svému, jestliže se vymyká průměrnému standardu, ale jsem si jistá, že hlavní aktéři absolutně netušili, jakými objekty zábavy se stanou. Ale nepochybuji, že každý účastník SUPERSTAR podepsal takovou smlouvu, která opakované využití jejich “výkonu” z právního hlediska umožňovala. Ale je fakt, že to je riziko podnikání.

 27. Zuzka says:

  To se mi fakt libí, jak se vždy najdou takový blbečci, kteří neumí nic jiného než kritizovat. To jde vidět jaké mají IQ, když se dokáží zaobírat takovými blbostmi, jako je přeřek moderátora. Chtěla bych vidět nekterého z těch kritizujících blbečku jak by dokázali moderovat oni. A proto zdar všem takových blbečkům, kteří nesmyslně kritizují.

 28. Jarda says:

  Zuzko, proc by mel nekdo, kdo kritizuje, byt blbecek? Pak jsi takovou logikou blbecek i TY!

 29. Klara says:

  To Zuzka: A taky teda kdyz uz lezu do TV a chcu moderovat, tak na to mam mit a ne se tam chovat jako idiot:-)) To neni kritika, ale holej fakt……

 30. Žaneta says:

  A nemáte to jedno? Tak se spletl a co? Vy jste se nikdy nepřekly? To jste všichni opravdu tak nekompromisní? A no a co že se na těch esemeskách vydělává? Přece když s tím nesouhlasíte,tak žádné neposílejte a kromě toho, jak to asi měly udělat? Lidi by měly posílat koresponďáky? Trochu zastaralý způsob ne? A taky si myslím, že Sámer to vyhraje, protože má vše, co má správný zpěvák mít a že je možná trochu namyšlený? No a co, kdo není? Takže lidi, podívejte se prvně na sebe, než začnete nekompromisně kritizovat…Žaneta

 31. Jemi says:

  To je teda zase jednou stranka. Vetsinou teda nekritizuju, ale po tom, co jsem si zrovna precetl tuhle stranku o nicem, povazuju to za ztratu casu. Celou dobu tu resite jenom jednu pitomost a to, ze se moderator prerekl …..woooow 8-) ….tak o tom udelame jeste nekolik stranek ne?!! Jako ma ta slecna Dajdou, co jeste nespadla na zem ;-) A co se tyce SMS, at klidne vydelavaj, kdo ty zpravy musi nutne poslat, at je posle – kazdyho vec. Takhle se proste vydelava, podivujete se tu nad naprosto beznou veci…

 32. Klára says:

  “Celá ta hra trošičku zvláštní, ale moderátoři se mi zdají v pohodě!”

 33. PaLuMa says:

  Jo, je pravda, že se Ondra “sekl” s tou inetovou adresou, ale myslím si, že nemusí každý hned nadávat na nepřipravenost moderátorů… Zatím je to jediná stránka, kde se dohadujete kvůli absolutní blbosti – wow, spletl adresu…to je toho! Každej inteligentní člověk přišel na adresu správnou, tak o co jde? No a jestli vy (co máte pořád blbé kidy) jste ne to nepřišli, tak tady je: http://www.superstar.nova.cz ! A už prosím skončete s těmi svými připomínkami – jsou to nesmyslné kraviny!!! A to mluvím jak o vizážistech,tak o moderátorech…

 34. Janiese says:

  Fakt si myslim,že pár lidí v TOP 10(teď už jenom 9)nemá co dělat!!!!Asi nás bude víc,koho napadne JULIAN!!!Pro někoho to může bejt sympaťák,ale ruku na srdce-on prostě na to nemá!!Vemte si ten trapas,kdyby vyhrál(což doufám,že se nestane) a my ho měli představit v zahraničí-tak bysme na omluvu řekli-vždyť je to sympaťák a zas tak falešný to neměl!?:))))))))To by se zas jednou ČR za hranicema předvedla!!!!Moje typy do pětice–Martina B.,Sámer I.,Aneta L.,Tomáš S.,(Zlatuška)TAKŽE JE TO NA NÁS!!!!Janiese:)

 35. Eileen says:

  Sámer a Petra jsou nejlepší. Fandím jim. Sámer to vyhraje! :-)))

 36. Ivana says:

  Po přečtení vašich komentářů přemýšlím, jestli jste normální???!!! Vaše starosti bych chtěla jednou mít. Až na tom pódiu před tolikati lidmi předvedete to co ti moderátoři nebo soutěžící, teprve potom máte právo kritizovat. Sledovat přímý přenos z televize dokáže každý …

 37. Anit says:

  Je to tak,splel se,ale bože,kdo se nesplete?A je pravda,že je Ondra trošku nervózní,a občas neví jak zareagovat,ale myslim že je to úplně normální,protože ještě nemá s moderováním moc velké zkušenosti.Jo,a můj favorit je Sámer:)

 38. PEDRO says:

  No tak se spletl :) Stane se……………..
  Má favoritka je Aneta Langerová :)

 39. Zuzana says:

  Čauko lidičky Sámer byl nejlepší ale nech to
  vyhraje Šárka z devčat je nejlepší

 40. mÍŠA says:

  STRAŠNE FANDÍM ŠÁRCE JE NEJ A MUSÍ VYHRÁT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *