Syslog.eu

System log of the Unix and other worlds

By

Nekonečná byrokratická smyčka

Flattr this!

Dostali jsme se do nekonečné smyčky požadavků úředníků a zatím nevím, jak z toho ven.

Při zakládání společnosti je sepsat a podepsat notářsky ověřenou společenskou smlouvu. Po té je do 15ti dnů podpisu třeba sehnat všechny dokumenty potřebné pro zápis do obchodního rejstříku a celou agendu předat rejstříkovému soudu, který zápis provede a přidělí IČO. Jenže …


Vše není tak úplně easy. Na žádosti o zápis je třeba uvést všechny předměty podnikání firmy. Nyní tedy potřebujeme oběhnout úřady a získat:

– výpis z katastru nemovitostí, kde je uveden majitel domu, kde bude sídlo společnosti

  • ok, není problém – výpis za kolek vydají každému, kdo si požádá

– souhlas majitele objektu s umístěním provozovny

  • ok, není problém

– živnostenské listy na předměty podnikání

  • snad to stihneme na Živnostenském úřadě vyřídit ve lhůtě

– osvědčení ČTÚ pro předměty podnikání, které nejsou v kompetenci ŽÚ (služby přenosu dat, atd.)

  • – a tady je problém!

ČTÚ vydá osvědčení jen na základě žádosti, kde je třeba mj. uvést i IČO žadatele. Ovšem IČO nám přidělí až po zápisu do OŘ. Pro zápis do OŘ potřebujeme pro předmět podnikání “Služby přenosu dat” osvědčení od ČTÚ. ČTÚ vydá osvědčení jen na základě žádosti, kde je třeba mj. uvést i IČO žadatele. Ovšem IČO nám přidělí až po zápisu do OŘ. Pro zápis do OŘ potřebujeme pro předmět podnikání “Služby přenosu dat” osvědčení od ČTÚ. ČTÚ vydá osvědčení jen na základě žádosti, kde je třeba mj. uvést i IČO žadatele….

Je tohle normální?

2 Responses to Nekonečná byrokratická smyčka

  1. luk says:

    z toho si nic nedelej takovjech kopancu je spousta zakladali jsme spolecnost na vystavbu elektrickych a datovych siti a meli sme podobnej problem s instituci s nazvem ITI :-) zalozily jsme sro na beznou zivnost a pak jsem to vse absolvovaly znovu jen kvuli jednomu specifivkemu zivnostaku :-)

  2. SkatE!S says:

    Ne, není to normální, zas na druhou stranu co je v Čechách normální :-( škoda že ne to co všude okolo. Přeji hodně štěstí …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *